Öneriler/Makaleler Web Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Web Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Web sitesi veya e-ticaret sitesi kurmak

Bunlara dikkat etmeyenler web sitesinden bir fayda alamazlar.

İnternet siteniz firmanızın prestiji açısından oldukça önemlidir. Sitenizden verim almak ,siteniz üzerinden hizmet sağlamak , web siteniz ile ilgili düzgün bir şekilde hizmet almak istiyorsanız öncelikle güveneceğiniz, referasnları kuvvetli olan kurumsal firmalar aracılığıyla web sitenizi yada e-ticaret sitenizi hazırlatmalısınız.

Nedenler ; 

1- Firmanızı en iyi tanıtımının yapılabilmesi için kurgunun tasarımın da çok düzenli ve anlaşılı olması gereklidir. 

2- Siteye giren ziyaretcilerin istedikleri bilgilere rahatça ulşaması sitede zaman geçirmesi gereklidir.

3- Bu site tam da işinizin vitrini aynası ve pazarlama depatmanız gibidir. Her alanınızdan bilgi veren güven veren ve ziyaretcilerinizi iletişime geçmesine yönlendiren yapılarda olmalıdır.

4- Eğer bu bir sanal mağaza ise yani e-ticaret sitesi ise yine siteye gelen ziyaretcilerin satın almaya teşvik etmelidir.

5- Bunlar firmanızın geleceği ve imazjı için çok önemli hususlardır. Bu kadar önemli bir konuyu şahıslara yaptımak güvensiz yarın nerden bulacağınız veya ulaşamayacağınız kişisel yazılımcı veya tasarımcılara yaptırmak aslında sermayeyi kediye yüklemek ile tabir edilbilir.

6- Kurumsal firmalarda verilen web sitesi tasaımı, eticaret sitesi hazırlanması hizmetlerinde daha evvel edinilmiş uygulama veya diğer tecrübelerden sizde faydalanırsınız. Kurumsal web sitesi veya eticaret sitesi hazırlayan firmaları seçtiğiniz de size halihazır bir takım örnekler ve hazır paket siteler önerebileceklerdir. Çünkü konularından profesyonel ekipleri ve çalışanları ile en mükemmel çözümleri size sunacaklarıdır.

7- E-ticaret sitesi veya w sitesi kuran bu yazılım fimaları birer fabrika gibidirler. Bacasız bu fabrikalar da sürekli geliştirmeler ve tasarımların gelişmesinden gelecek yıllardada faydalanıp sitelerinizin güncel kalması konusunda da destekler alabilirsiniz.

8- Diğer bir husus web ve eticaret sitelerinin her zaman güvenli kalması, kurumsal site hazırlayan bu firmalarda web sitelerinin bulunduğu sunucular her an saldırı veya hacklenmeye karşı korunaklıdır. Firmalar bir taraftan yazılım tasarım gliştimelerini yaparlarken diğer taraftanda güvenlik tedbirlerini de geliştirirler. 

9- Firmanızın güvenliği ve imajı kimin ellerinde

Web Sitenizi Kurumsal Frmalara Yaptırmanın Avantajları:

-Web siteniniz ile ilgili sorun yaşadıgınızda görüşecek bir yetkili bulabilirsiniz.

-Kurumsal Firmalar kalıcıdır.Şahıslar geçicidir.

-Web siteniz ek iş olarak görülmez.Hizmet olarak görüldüğünden dolayı daha verimli sonuçlar elde edersiniz.

-Web sitenizi yada e-ticaret sitenizi sürekli kontrol altında olur.Yani bir gün kalktıgınızda siteniz hizmet süresi dolmuş şeklinde kapanmaz.Sürekli sizin yerine sitenizin işlemlerini kontrol eden bir ekip olur.

-Güncelleme , değiştirme taleplerinizde işiniz zamanında ve kesin olarak çözülür.

-Paranızı çöpe atmak için değil web sitesi hizmetini doğru düzgün almak için vermiş olursunuz.

26423 kez okundu