Öneriler/Makaleler Tek Ürünlü Eticaret Sitesi Ne kadar Başarılı Olur

Tek Ürünlü Eticaret Sitesi Ne kadar Başarılı Olur

Tek ürünlü eticaret başarılı olma şanlı daha yüksektir. O ilgili üründe başarınız muhakkak çok daha fazla olacaktır.

Tek ürün satan eticaret siteleri genelde ürün adı ile eşleşmiş benzer alan adlarında kurulu olmaktadırlar. Örnek sacekimilaclari.com, saccikaran.com, sacinizikurtarin.com ..vs gibi bu alan adları sitenizin o alan adı ile ilgili aramalarda bulunmasında kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca tek ürün sitelerde o ürün ile ilgili daha geniş tanıtım ve bilgi verebileceğiniz alanlarınız olacaktır.

E-ticaret sitelerinde her ne kadar sınırsız ürün eklenebilirse de ana sayfada çok ürün göstermek oldukça zordur. Ürün sayısı arttıkça ürünlere odaklanma da düşmektedir.  Sitenize giren kişiler en fazla 3 ürüne dikkat edip sonrasında yeni arayışlara dönebilmektedirler.

Tek ürün eticaret sitelerine giren arayıcı müşteriler, sitenize üretici firma ve ilk kaynak olduğu izlenimi ile daha çok güven duymaktadır. Her ne kadar ciro anlamında çok ürün satan siteler ile boy ölçüşemezlerse de her ürün için ayrı alan adlarında siteler kurarak bu farkı kolaylıkla kapatabilmektedirler.

Çoklu ürün satışı yapan siteler ise, daha çok alışverişin her alanında bulunma arzusunda olmaktadırlar. Bu tip sitelerin bulunma olasılıkları çok ürün sattıklarından dolayı daha fazla olabilmesine rağmen ürün başına ziyaretçi sayıları tek ürün satışı yapan e-ticaret sitelerine karşı düşük kalmaktadırlar.

Tek Ürün Satışı Sapan Eticaret Firmaları ; Bazı özel ithal veya özl üretim olan ürünler ithalatcı veya üretici vasfından olan firmalar bu ürünlerinin satışı için tek ürün satışına uygun e-ticaret siteleri ile daha başarılı olmaktadırlar. Hatta Bu tek ürün satışı yapan bu eticaret firmaları, bu deneyimlerinden sonra diğer ürünleri içinde ayrı ayrı siteler açıp aslında her ürün için farklı tek başına özel domaini olan tek ürünlü eticaret siteleri ile başarıyı yakalamaya çalışmakta ve çoğu zamanda yakalayabilmektedirler. Yeterki ürün gerçeklere uygun anlatılmış. ve kaliteli bir ürün olsun. O zaman tüketici bu gruba güven duyup daha çok ve devamlı alımlarda bulunacaktır.

 

Çoklu ürün satan e-ticaret siteleri örnek bir beyaz eşya yedek parçacısı olsun başarısı tüm yedek parçaları satanlara göre daha yüksektir. Çünkü yedek parça diye yapılan aramalarda, telefon yedek parçası olabileceği gibi inşaat veya otomotiv sektöründen de yedek parça satanlar olabilecektir. Oysa Arçelik çamaşır makinesi yedek parçacısı olarak bir alan adı ile konusunda ihtisaslaştığı için başarı şansı yedek parçacıya göre çok daha fazla olacaktır.

Unutmayın, Çok şeyci olmaktansa bir şeyci olmak başarıya gidecek bir yoldur.

Daynex Girişimcilere özel fırsatları ile hemen bugün e-ticaret sitenizi kurabilirsiniz.

 

23429 kez okundu