Hukuk Süresi Dolan SSL Sertifikası Müşteri Kaybettirir

Süresi Dolan SSL Sertifikası Müşteri Kaybettirir

 

SSL Sertifikaları yıllık periyodlarda alınan ve süresi bittiğinde yenilenmesi gereken sertifikalardır. E-ticaret siteleri için olmazsa olmaz bir özellik olan SSL sertifikası, güvenli alışveriş için gerekli bir özelliktir.

 

SSL sertifikası olmayan e-ticaret sitelerinden insanlar alışveriş yapmayı tercih etmezler, çünkü bir güvenlik eksikliği olduğundan kart bilgileri ve kişisel bilgilerin çalınması tehlikesi mevcuttur.

 

SSL sertifikası olan siteler özel şifreleme sistemiyle bankaya bilgileri kendine özgü ve çözülmesi imkansız olan kodlarla gönderirler. Bu şekilde alışverişin güvence altına alınması sağlanır ve olası dolandırıcılık faaliyetlerinin önüne geçilir.

 

Uyarı Alan Müşteri Geri Gelmez

SSL sertifikası olan fakat süresi biten sitelerde “Sitenin güvenlik sertifikasının süresi doldu” uyarısı çıkar ve müşteriler sitenin artık güvenli olmadığını düşünür. Bir defa o uyarıyı gören müşterinin bir daha o siteye geri gelmesi neredeyse imkansızdır. Bu nedenle e-ticaret sitesi sahipleri SSL sertifikaları bitmesine birkaç gün kala sertifika sürelerini uzatmalıdırlar. Sistem tarafından SSL sertifikasının bitimine az kaldığı mail olarak bildiriliyor ve böylece e-ticaret sitesinin zarara uğramasının önüne geçiliyor.

 

 

SSL Sertifikalarını Görmek ve Satın Almak İçin Tıklayın.

 

19451 kez okundu