Öneriler/Makaleler SSL Sertifikası Nedir SSL Sertifikası Ne işe Yarar

SSL Sertifikası Nedir SSL Sertifikası Ne işe Yarar

Güvenli e-ticaret sitelerinde  SSL olmazsa olmazdır..

Kredi kartı güvenliği üzerine hazırlanmış bir takım güvenli yazılımı olan ssl sertifikası aslında setifikadan ziyade bir kod yazılımıdır. Genelde İnternet üzerinden ödeme sistemlerinde en çok ta e-ticaret sitelerinde kullanılır.

SSL (Secure Sockets Layer) Yani ; Güvenli Giriş Katmanı  anlamına gelmektedir. 

SSL Serfitikası iki web ortamı arasında gönderilen bilgilerin üçüncü kişi veya sistemlerce

çalınmasını önlemek için üretilen bir şifreleme mekanizmasıdır.

Özellikle
E-ticaret siteleri ile bankalar arasında kredi kartı bilgilerinin paylaşımını esnasında kullanılmaktadır.

E-ticaret sitenizin güvenliğini sağlayabilmek için SSL Sertifikasına ihtiyacınız vardır.

SSL Güvenlik Serfitikası sitenizde tam ve kesin bir koruma sağlar.Kredi kartı bilgilerinizin çalınma riski tamamen ortadan kaldırır.Gönderilen bilginin sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar.

Örneğin E-ticaret sitenizden alışveriş yapan müşterinizin kimlik ve kredi kartı bilgileri sitenizden çıkmadan önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece bunu bankanız  tarafından deşifre edilebilir. Birbaşka kişi veya sistemler bu bilgiyi deşifre edemez.

 Şifreleme 128/256 bit düzeyinde şifrelenmektedir. Şifrelemede her harf veya sayı karakteri 8 ile 16 kat fazlası rakam veya harflar ile şifreli olarak gönderilmektedir. 

Yani sizin 16 haneli kredi kartı numaranız 256 karakterli karmaşık bir şifre olarak gitmektedir.

 Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.Bu sayede bilginin çalınma olasılığı kalkar.

Sitelerde SSL olup olmadığını internet üzerinden alışveriş esnasında tarayıcınız küçük asma kilit gösterirseve adres çubuğunda http yerine https ile başlar ise, o zaman bilin ki sitede SSL Serfitikası vardır.SSL serfitikası olan sitelerde de tereddüt etmeden alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.

Dayneks e-ticaret sitelerimizin de kullanılan SSL Sertifikaları En üst düzeyde güvenlikli olup 10000 Usd garantisi bulunmaktadır. Ayrıca SSL Sertifikalarımız sunucuda tek yani sitelere özel olarak eklenmektedir,ortak kullanımlı değildir.

Sizde Ssl Sertifikalı Bir E-ticaret Sitesi Sahibi Olmak İsterseniz Hemen Başvurun!


1 Günde Sitenizi Ssl Serfitikası ile Beraber Teslim Edelim.

 

17264 kez okundu