Öneriler/Makaleler Kobilerin İnternet Siteleri Profesyonellikten Yoksun

Kobilerin İnternet Siteleri Profesyonellikten Yoksun

   SMB Digital Scape'in yapmış olduğu son yıllardaki araştırmalar baz alındığında ülkemizde varlığını gösteren 800 bini aşkın kobiler arasında çarpıcı gerçekler ortaya çıkmıştır. Yapılan bu araştırmaya göre Türkiye'de küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin dijital dünyada bulunmaları yetersiz görülmüştür. 
   Araştırma verileri incelendiğinde; KOBİ'lerimizin web sitelerini, mobil optimizasyonlarını, sosyal ağ bağlantılarını ve içerik yönetimlerine bir el atılması gerektiğini gözlemliyoruz. 

 

    

 

   Daha yakından bakacak olursak; KOBİ web sitelerinin %73'ünün anasayfasında iletişim bilgileri, %98'inde harita ve yol tarifi yer almamaktadır. Bu durum şirketle temasa geçmek isteyen ziyaretçilerinizi önlemektedir. 
   KOBİ'lerin %90'ının Facebook, %93'ünün ise Twitter sayfa bağlantısı bulunmamaktadır. Bu da sosyal medya trafiğinizi olumsuz yönde etkilemektedir. 

   Web sitelerin %94'ünde gizlilik verileri bulunmamaktadır. Yani kullanıcıların güvenlik açısından duyacakları endişelerin giderilebileceğine dair bir kaynak bulunmamaktadır. İnternette varlığı gösteren web sitelerin %96,8'i ise e-ticaret yapmaya uygun koşullarda değildir. 
   Web sitelerin %90'ının site haritası, %93'ünün ise meta başlığı bulunmamaktadır. Bu durum SEO Optimizasyonları açısından oldukça önemlidir. Çünkü SEO; arama motorlarında sizlerin bulunmasını sağlamaktadır. 

   800 bini aşkın işletme üzerinde yapılan aşartırmaların söylediği şudur ki; KOBİ'ler %37 oranında web sitesi kullanmakta ancak kullanılan bu web siteleri KOBİ e-ticaret konseptlerine uygun bulunmamaktadır. Bir e-ticaret sitesine sahip olan KOBİ'lerin sitelerini incelediğimizde sitelerde büyük yanlışlıklar saptanmaktadır. 

 

    

  SEO Hizmetimize Başvurmak İçin Tıklayın

 

   E-ticaret sitesi sahibi olan KOBİ'lerin sitelerinin SEO yapısına uygun olmadığı gözlenmektedir. Profesyoneller tarafından hazırlanmayan ve eksiklik barındıran siteler başarısızlığa mahkumdurlar. We sitesi sahibi olmak internette varlığını ve bilinirliğini kanıtlamak anlamına gelmektedir.

   SEO uzmanlarımızla web sitelerinizin analizini yaparak, eksiklikleri belirliyor ve bir strateji oluşturarak site optimizasyonu sağlıyoruz. Optimize edilen siteler rakiplerine göre bir adım öne geçmekte ve Google'un değerli gördüğü siteler arasında yer almaktadır.

   Dünya genelinde tüm dünya piyasalarına ulaşmak ve müşteri erişimini sağlamak için kullanılan internet siteleri Türkiye'de istenilen düzeyi sağlamamaktadır. İnternet sitesi olan KOBİ'lerin ise profesyonel destek eksikliği göze çarpmaktadır. 

 Kalkınma Bakanlığı tarafından "Bilgi Toplumu Stratejisinin Yenilenmesi Projesi" kapsamında hazırlanan "İnternet Girişimciliği ve E-Ticaret Ekseni Mevcut Durum Raporu" web sitesi sahibi olan ve internetten yararlanan işletmelerin daha kısa sürede büyüdüklerini ortaya koymaktadır. 

 

    

 

   12 ülkede bulunan 4800 KOBİ arasında yapılan araştırma interneti kullanan KOBİ'lerin daha hızlı büyüdüğünü göstermektedir. İhracatın gelirler arasındaki payının 2 kat daha yüksek olduğu da bu veriler arasına kaydedilmektedir. 

   Web sitelerinde ürün ve hizmetlerin tüketiciye doğrudan geçişi ile birlikte müşterin ihtiyaç duyduğu tüm ürün ve hizmetlere saniyeler içinde erişebilmektedir. 

   İnternet sayesinde dünyanın dört bir yanındaki müşterilere erişme imkanı sağlayan KOBİ'ler için ihracat alanında yaşadıkları zorlukları da hafifletmektedir. 

 

    

 

Kobilerin web sitelerindeki etkileşimlerini incelemek adına yapılan araştırmaya bakılacak olursa; çarpıcı sonuçlarla karşılaşılmaktadır. KOBİ'lerin çoğunluğu bir web sitesi sahip değildir. Web sitesi bulunduranlar ise e-ticaret yapılarına uygun değildir. 

   Tüm dünyada KOBİ'ler gelişimlerini hızlandırmak adına bir e-ticaret sitesi kuruyor ve büyüme hızlarını önceki yıllarına göre katlıyor. Buna rağmen Türkiye'de internetin gücünü arkasına alan ve yararlanan KOBİ'lerimizin sayısı pek azınlıktadır. 

   Mağazalarda satışa sunulan ürünlerin maliyetinin çok daha altında bu ürünleri internet ortamında satışa sunmak KOBİ'lerin cebini de sevindirecek cinstendir. E-ticaret KOBİ'leri sadece çevresinde bulunan potansiyel müşterilere tanıtmak için değil tüm dünyaya satış yapmasına olanak tanımak için yapılmaktadır. 

   Dayneks İnternet Teknolojileri olarak KOBİ'lerin katkı sağlamak ve onların daha karlı işlere imza atmalarına yardımcı olmak bizim esas hedeflerimizdendir. KOBİ'lerimiz için teşvik mahiyetinde bir KOBİ pakedi oluşturduk. E-ticarette ihtiyacınız olacak tüm ihtiyaçlarınızı bir paket altında toplayarak sizleri meşakkatli araştırmalardan ve yorucu işlemlerden kurtarıyoruz. 

KOBİ'lere Özel Hazırlanan E-Ticaret Paketimizi Satın Alın.

 

13120 kez okundu