Haberler İnternet Girişimciliği ve E-Ticaret Raporu Yayımlandı

İnternet Girişimciliği ve E-Ticaret Raporu Yayımlandı

İnternet girişimciliği ve e-ticaret ekseni mevcut durum raporu yayımlandı. Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanan “Bilgi Toplumu Stratejisinin Yenilenmesi Projesi” altında hazırlanan raporda internet girişimciliği ve e-ticaret konularında meydana gelen gelişmeler tüm ayrıntılarıyla ele alınıyor.

Daha Hızlı Büyüme İmkanı

E-ticaret istatistik raporlarına göre, İnternet girişimciliğinin diğer girişimciliklerden belli başlı farklılıkları vardır. Bu farklardan en önemlileri; düşük başlangıç sermaye gereksinimi, düşük işletme giderleri ve geniş pazarlara erişim olanağı sağlamasıdır. Bu faktörler sayesinde internet girişimcileri diğer alanlardaki girişimcilere kıyasla çok daha hızlı ve daha az sermaye ile büyüme fırsatı elde ederler.

E-Ticaret İle Daha Az Maliyet

E-ticaret siteleri ile satış yapan girişimciler diğer mağazalarda satış yapan girişimcilere göre daha az maliyet tutarı ödüyor.

İşletmelerin en büyük giderlerinden birisi olan kira gideri internet mağazaları için geçerli olmuyor. Bu da internet mağazalarının bir adım önde olmasını sağlıyor. Ayrıca reklam ve tanıtım ile ulaşılan kişi sayısı geleneksel mağazalarda daha az, internette ise daha fazladır.  Reklam için ayrılan bütçe ele alındığında internet mağazalarının büyük bir avantaja sahip oldukları sonucu görülüyor.

İndirimli Paketimizi Görmek İçin Tıklayın. 

10928 kez okundu