Öneriler/Makaleler E-ticaret sitesi yazılımı nasıl yapılır

E-ticaret sitesi yazılımı nasıl yapılır

E-ticaret sitesi sadece bir web sitesi değil bir %95 yazılımdır. Bu yazılımda hem güvenlik, hem hız, hem kurgu, hem cari sistem, hem, hem hem, birçok farklı birbiri ile entegreli çalışan uygulamları vardır. Bir e-ticaret sitesi yazılımı hazırlanması öncesi iyi bir fizibilite ve iyi bir kurgu oluşturulmalıdır.

Eticaret yazılımı;  İnternetten alışveriş Cep telefonu gibi, televizyon gibi artık hayatımızın bir parçası haline geldi, nasıl ki artık internetsiz bir hayat düşünemiyorsak cep telefonları olmazsa olmazımız olmuşsa aynı şekilde eticaret siteleri de olmazsa olmazımız duruma gelmiştir.

E-ticaret Sitesi Kimlere gereklidir.

Ticaret yapan, alım satım her işletme sahibinin, üreticinin, ithalatçı ve ihracatçının, aracı toptancıların, distribütörlerin, girişimcilerin ihtiyacı haline gelmiştir. Aynı şekilde diğer tarafta tüm tüketicilerinde vaz geçilemez bir alışveriş alanı haline gelmiştir. Yani arz ve talep birbirini karşılar düzeyde devam etmektedir. Her geçen gün e-ticaret yazılımları ile arz artmakta, karşılığında e-ticaret sitelerinden alışverişlerde sürekli yükselmektedir.  

E-ticaret sitesi yazılım Nasıl olmalıdır

Ürünlerinizi satabileceğiniz rahatlıkla güncelleyebileceğiniz, sorunsuz ve hızlı çalışan ödeme seçenekleri zengin alt yapı desteği alabileceğiniz firmaların desteği ile hazırlanmış olmalıdır. E-ticaret sitesi yazılımı ciddi bilgi ve deneyim ister. Sadece yazılım bilmek yeterli değildir. Aynı zamanda ticareti ve kurallarını da iyi bilmelisiniz.

E-ticaret müşterileri narin ve ani karar değiştirmeye yatkındır. Hele ki e-ticaret siteleri olunca karşınızdaki müşteriyi rakibinize kaptırma veya kaçırma riskiniz çok yüksektir. Bu yüzden her kelime, her buton hatta renkler ve site dizaynı çok önemlidir.

Bu hassasiyet den dolayı e-ticaret yazılımınız sürekli gelişmeye açık ve düzenlemeye uygun alt yapıda olmalıdır. Tabi ki bunu sağlayabilecek güveneceğiniz firmalar ile çalışmanız çok önemlidir. Bireysel yazılımcılar ile yola çıkmanızı kesinlikle önermeyiz. Çünkü bireye bağlı kalırsanız yarın kişi ile bir irtibatsızlık yaşadığınızda yazılımınız ile öyle ortada kalabilirsiniz.

Yazılım ve Tasarım nasıl hazırlanır

Eticaret programları firmamızda kullanıcı firma müşterilerimizden gelen istek ve taleplere göre sürekli düzenlenir. Müşterilerin en çok zorlandığı veya anlaşılmaz olduğu alanlar düzenlenir en kolay anlaşılacak tasarım ve yazılım uygulamaları geliştirilir. E-ticaret sitesi ziyaretçilerinin alışveriş yaparak siteden ayrılmamaları için küçük eklentiler, görsel düzenlemeler, hızlı ve anlaşılır yapılar sürekli geliştirilir.

Eticaret yazılımları hem görsel, hem hızlı çalışan programlamalar, istek ve taleplerinizin kayıt tutulması, kampanya uygulamaları, sanal pos ve diğer ödeme seçeneklerinin tanımlanması gibi birçok yazılımsal bölümleri ile birlikte hazırlanır. Tüm bu sürecte en çok dikkat edilen husus GÜVENLİKTİR. Güvensiz bir script hiçbir zaman gerçek bir ticari alan olmayacaktır. E-ticaret sitesi yazılımları bir bakıma işletmenin; kasası, ticari sırlarının, müşteri kayıtlarının, satışların ve raporlamalarının bulunacağı çok özel alanlar olmaktadır.

Özel eticaret yazılımı nedir

Firmanıza özgü bir eticaret yazılımı yaptırabilirsiniz. Bu alanda hizmet veren eticaret firmaları genelde kodlarını elinde tutar ve erişiminize izin vermezler. Bu durumda yazılım için güncellemeleri firmadan almak durumunda olursunuz. Bu aslında sizin için iyi bir durumdur. Çünkü yazılım ile ilgili bir kurumsal firmanın garantisi ve istediğiniz zaman istediklerinizi yaptırabileceğiniz muhataplarınız olmaktadır. Ayrıca bu firmaların deneyim ve bilgi kapasiteleri her zaman bireysel yazılımcılarda çok daha üst düzeyde olacaktır.

Firmanıza özel bir eticaret yazılımı yaptırmak isterseniz yine bu firmalardan destek alabileceğiniz gibi kendi İT ekibinizi kurarak bu işlemleri yaptırabilirsiniz. Ekibinizi belli bir süre istihdam etmek size kalıcı çözüm olmayacaktır. Hem eticaret yazılımında tecrübe sahibi olması hem de sürekli çalışıyor olması ve sadece bir kişi ile değil yedeklemeli bir takım ile çalışmanız en uygun olanı olacaktır. Tabi ki bu da ekstra yüksek bir maliyet demek olacaktır.

Bizler Dayneks olarak Kobilerimizin ve işletmelerimizin ihtiyaç duyacakları şekilde özel eticaret yazılımları da üretmekteyiz. Bu güne kadar yüzlerce farklı Özel web Siteleri ve E-ticaret Siteleri üretmiş olan firmamızda sizin firmanıza veya işletmenize de özel yazılımlar ile eticaret sitesi hazırlayabiliriz. Özel eticaret yazılımı hazırlanmasındaki en önemli iki kıstas şunlardır. 1-) Yazılımın kurgusunun oturmuş bir mantıkta ve proje taslağının yazılı döküm olarak hazır olması 2-) Bu kurguyu yazılıma dökebilecek yetenek ve kabiliyette bir yazılım ekibinin bulunmasıdır. İki kriterde de deneyimli ve bilgi sahibi bir ekipçe yazılımın oluşturulabileceği görülmektedir.

Şayet siz de firmanız için özel eticaret yazılımı yaptırmak isterseniz bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Ücretsiz Olanlar ne kadar güvenlidir. Ticaret yapmak için yeterlimidir.

İnternette arama yaparak birçok ücretsiz eticaret yazılımı veya bedava eticaret scripti ile karşılaşabilirsiniz. Peki nedir ücretsiz veya bedava olan ile ücretli eticaret yazılımları arasındaki farklar. Genelde şu şekilde özetleyebiliriz.

Ücretsiz veya bedava olan eticaret yazılımları belli deneme süreleri ile kısıtlı değil açık kaynak kodlu ve süresiz kullanıma açık ise bunlarda muhakkak eksik bırakılmış veya tam uyumlu olmayan belli alanlar vardır. (Hatırlayın bir tıraş bıçağı üreten firma yıllar önce gazeteler ile bedava tıraş makineleri dağıtmıştı. Oysa bu tıraş makineleri bedeli oldukça yüksek gazetenin değerinin 10 katından fazla idi, Ancak firma tıraş makinelerinin bıçaksız olarak vermişti. Bu promosyondan faydalanmak isteyen herkes elinde bıçaksız tıraş makineleri ile kala kaldılar bıçak parası makinenin ücretini de kurutacak şekilde yüksek bedelden satılmakta idi. Amaç zaten bıçak satmaktır. Makine bir defa alındı mı gerisi de gelecektir.) Örnek teki gibi eticaret yazılımı ücretsiz ise iyi inceleyin belli deneme zamanı ile verilmemişse arkasında kurumsal bir firma destek sözü veya beyanı yoksa uzak durun.

Daynex ücretsiz eticaret sitesini diğer ücretsiz siteler ile karıştırmayın. Elbette bedava eticaret yazılımı dağıtmıyoruz. 30 gün süreli olarak ön ücretsiz kullanım hakkı veriyoruz. Amacımız burada eticaret sitesini daha iyi test edip sonra karar verip satın almanız içindir. Herkesin önce bir deneme ve test etme hakkına saygımızdan ötürü birkaç günlük değil profesyonel olarak hazırlanmış tam sürüm ve tüm özellikleri aktif olan eticaret yazılımızı hiçbir ücret veya taahhüt almadan 30 günlük ücretsiz olarak vermekteyiz.

Siz de bir eticaret yazılımı sahibi olmak isterseniz bir başvuru yapmanız veya bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

18368 kez okundu